Price ?
20,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | SICOMA 60 TWIN SHAFT SEAL KIT |
| Usage/Application | CONCRATE |
| View in Hindi | ????? ????? ?????? ????? ???? ?????? 60 ???? ?? ??? ??? ?????? ??????? |
Price ?
1,500.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | hydraulics india & equpment |
| Capacity | cp 30 to 60 |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Shovel |
| Model Name/Number | cp 30 to 60 |
| Operating Temperature | 2 Degree C |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ???????? ?????? ?????? ???? ?? ??? ??????? ???? |
Price ?
3,000.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Benefits | high qualitiy |
| Brand/Make | hydraulic india & equpment |
| Capacity | 120 MQ |
| Country of Origin | Made in India |
| Display Type | Our commitment to a continuous improvement of quality standards is achieved by manufacturing hydraul |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Name/Number | TWIN SHAFT |
| Operating Temperature | 2 Degree C |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ???? ?????? ?????? ???? |
Price ?
2,500.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Operating Temperature | 5 Degree C |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ???? ???????? ?????? ??????? |
Price ?
11,500.00
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Standard, Customized |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Is It Portable | Non Portable |
| Usage/Application | Industrial |
Price ?
15,000.00
| General Details: | |
| Voltage | 220 V |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Others: | |
| Actuation Type | Electric |
| Automation Grade | Automatice |
| Availability | In Stock |
| Brand of Spare Part | Bonfiglioli |
| Compatible Plant / Mixer Brand | Sicoma |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| I Deal In | New Only |
| Mixer Type | Twin Shaft Mixer |
| Part Type | Seal Kit |
| Plant Model / Capacity | MSO 1500 |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | Kyb Conmat ?????? ???????? ??? ???? ???????, ?????? |
Price ?
4,500.00
| General Details: | |
| Voltage | 110 V |
| Material | MS |
| Others: | |
| Arm Position | Central |
| Availability | In Stock |
| Brand | Sicoma |
| Capacity | CP18 |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Material Grade | EN24 |
| Mixer Type | Twin Shaft |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Thickness | 30 mm |
| Type | Bodywork Related |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ??? ?????? ?? ??? ??? ?????? ???? |
Price ?
10,000.00
| Others: | |
| Automation Grade | Manual |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA & EQUPMENT |
| Capacity | 60 cum/hr |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Portable | Non Portable |
| Model Name/Number | MAO\MSO |
| View in Hindi | ?????? ?????? ?????? ?????? ???? |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
4,950.00
| General Details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HI |
| Model Name/Number | TWIN SHAFT MIXER |
| Usage/Application | CONSTRUCTION |
| View in Hindi | ???????? ????? ?????? ?????? ?????? ??????? |
Price ?
22,500.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | 30M3/ 45M3/ |
| Usage/Application | MIXER SEAL KIT |
| View in Hindi | ?????? ????? ??????? ??????? ?????? ?????? ????? ????? ?????? ??? ??? ?????? ??????? |
Price ?
2,400.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Benefits | LIFE LONG |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Capacity | CP 30/45 |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | MAO / MSO TWIN SHAFT MIXER |
Price ?
3,000.00
| General Details: | |
| Voltage | 440 V |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Capacity | CP 60 |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ??????? ?????? ?????? ??? ?????? ???? ????? ?? ??? ???? |
Price ?
8,000.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Capacity | 120 mq |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | 60MQ |
| Operating Temperature | 50 Degree C |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ???? ??????? ?????? ???? |
Price ?
19,500.00
| General Details: | |
| Material | Aluminium |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Portable | Non Portable |
| Usage/Application | Indutrial |
| View in Hindi | ??????????? ???? ?????? ?????? ???? ??? |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
15,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Benefits | A1 |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | CONMAT BATCHING PLANT MIXER SEAL KIT |
| Usage/Application | CONCRETE MIXER |
| View in Hindi | ?????? ????? CONMAT ?????? ?????? ?????? ??? ??? |
Price ?
1,300.00
| General Details: | |
| Color | Black |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Arm Rest | With Armrest |
| Availability | In Stock |
| Back Style | Mid Backrest |
| Capacity | CP120 |
| Chair Type | Revolving Chair |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Comfortable |
| Folding Style | Foldable Chair |
| I Deal In | New Only |
| Maintenance | Vacuum Cleaner |
| Model Name/Number | MMP |
| Sustainability | Rust Resistant |
| View in Hindi | ????? ???? ??????? ????, ???????? ??????, ????????? ?? ??? |
Price ?
1,000.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand/Make | HYDROLICS INDIA& EQUPMENT |
| Capacity | CP 18 TO CP 60 |
| Country of Origin | Made in India |
| Drum Capacity | 1500 L |
| Model Name/Number | SUTEBAL FOR ALL MACONS PAN MIXER CONCRETE PLANTE |
| Output Capacity | 480 Liters |
| Power Source | Electric |
| Type Of The Drum Mixer | Tilting Drum Mixer |
Price ?
5,000.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Portable | Non Portable |
| Operating Temperature | 100 Degree C |
| Usage/Application | Industrial |
| View in Hindi | ???? ???????? ??? ????? ???????? ???????? |
Price ?
2,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| View in Hindi | ?????? ????? ??????? ?????? ?????? ?????? ??????? |
Price ?
11,500.00
| General Details: | |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA & EQUPMENT |
| Capacity | CAPICITY CP18 TO CP60 |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | PAN MIXER |
| View in Hindi | ??? ?????? ?? ??? ???? ???? |
if you are interested, please fill the below details: