Price ?
3,000.00
| General Details: | |
| Material | Cast Iron |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Coil Voltage | 24V |
| Control | Pilot Operated |
| Country of Origin | Made in India |
| I Deal In | New Only |
| Media | Oil |
| Operating Temperature | 60 |
| Port Thread Size | NO |
| Pressure | 350 BAR |
| Size | 06 G |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
| Type | Spool |
| Valve Size | 6 inch |
| View in Hindi | ???????? ??????? ?????????? ??????? ????? |
| Voltage | 24V |
| Warranty | 1 YR |
| Weight | 1 KG |
Price ?
10,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Color | GRAY |
| Country of Origin | Made in India |
| Directional Control | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Media | Oil |
| Operating Pressure | 100 bar |
| View in Hindi | ????? ????? ?????????? ?????????? ??????? ????? |
Price ?
1,800.00
| General Details: | |
| Material | Alloy Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Media | Oil |
| Port Thread Size | 06 |
| Pressure | 300 BAR |
| Size | DSG-01-2B2-240 |
| Type | Spool |
| View in Hindi | 300 ??? ????????? ?????????? ??????? ?????, ???????? ?? ???, ????: ??????-01-2??2-240 |
| Warranty | 1 YR |
| Weight | 2 KG |
Price ?
2,500.00
| General Details: | |
| Material | Alloy Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Media | Oil |
| Port Thread Size | 1/2'' |
| Pressure | 300 BAR |
| Size | 06 TO 25 SIZE |
| Type | Spool |
| View in Hindi | 300 ??? ???????????? ?????? ??????? ????? 4????10??????10, ??????????? ?? ???, ?????: 06 ?? 25 ????? |
| Warranty | 1YR |
| Weight | 5 |
if you are interested, please fill the below details: