Price ?
2,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | M1/1.25/2.25 |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | BHS |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
2,200.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | I C Casting |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Capacity | 120 MQ |
| Color | Black |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Weight | 200 gm |
Price ?
3,900.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand Compatibility | KYB Conmat |
| Capacity Compatible | 1200 L |
| Compatible Mixer Type | Batching Plant Mixer |
| Hardness | Heavy Duty |
| Mounting Type | Shaft Mounted |
| Operating Temperature | 5 Degree C |
| Packaging Type | Box |
| Part Type | Mixing Blade |
| Power Supply | Electric |
| Size | 4 Inch |
| Surface Treatment | Heat Treated |
| Usage | For surface scrapping |
Price ?
2,500.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | I C Casting |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Capacity | 30MQ TO 120MQ |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
5,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | I C Casting |
| Shape | round |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
20,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | I C Casting |
| Voltage | 220 V |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand Compatibility | Macons |
| Capacity Compatible | 1200 L |
| Compatible Mixer Type | Concrete Mixer |
| Hardness | Heavy Duty |
| Mounting Type | Flanged |
| Part Type | Mixing Blade |
| Power | 4 HP |
| Seal Kit Type | Oil Seal Kit |
| Surface Treatment | Heat Treated |
| View in Hindi | ?????? ??????? ?????? ??? ??????? ??? |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Weight | 1 kg |
Price ?
4,503.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | I C Casting |
| Voltage | 220 V |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | Hydraulic India |
| Capacity | 120 MQ |
| Color | BLACK |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
3,500.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | SICOMA MIXER |
| Material | Mild Steel |
| Shape | ROUND |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Color | DARK RED |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Weight | 5 KG |
Price ?
2,500.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | I C Casting |
| Shape | T SHAPE |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Capacity | 30MQ TO 120 MQ |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
Price ?
10,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | I C Casting |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Conveyor Length | 5 m |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Weight | 500 gm |
Price ?
3,200.00
| General Details: | |
| Material | I C Casting |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | Hydraulic india |
Price ?
35,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | MAO 3000/2000 |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Capacity | MAO 3000/2000 |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Weight | 100 KG |
Price ?
35,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | ?????? ?????? ?????? ??????? |
Price ?
1,50,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Iron |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Gear Type | Helical |
| Mounting | Flange |
| Orientation | Horizontal |
Price ?
21,500.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS / EN31 |
| Voltage | STANDER |
| Model Name/Number | 1500/1000 |
| Others: | |
| Design Type | Standard |
| I Deal In | New Only |
| Is It Portable | Non Portable |
| Power Source | STANDER |
| Speed | 30 m3/ 45 m3 / 60m3 / 75m3/ 90m3/120 m3 |
| Weight | 25 KG |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Brand | HYDRAULICS INDIA |
| Capacity | 30 m3/ 45 m3 / 60m3 / 75m3/ 90m3/120 m3 |
Price ?
3,000.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | MAO/MSO 1125/750 |
| Others: | |
| Automation Grade | Manual |
| Availability | In Stock |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Capacity | 30 cum/hr |
| View in Hindi | ?????? ??????? ?????? ?????? ?????? ???????? |
| Water Feeding System | Manual |
| Weight | 5 KG |
Price ?
2,400.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | MAO /MSO |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Benefits | LIFE LONG |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Capacity | CP 30/45 |
| I Deal In | New Only |
| View in Hindi | ?????? ?????? ????? ????? |
Price ?
2,400.00
| General Details: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | MAO/MSO 1125/750 |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Benefits | LIFE LONG |
| Brand/Make | HYDRAULICS INDIA |
| Capacity | CP 30 |
| I Deal In | New Only |
Price ?
42,000.00
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Gear Type | Helical |
| View in Hindi | ?????? ?????? ????????? |
if you are interested, please fill the below details: