Price ?
950.00
?950.00
| Others: | |
| 105 | 0.700 |
| Applications | Chemical Process |
| Availability | In Stock |
| Configuration | Single Open |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 4 Inch |
| End Connection | 222 O Ring |
| Filter Media | Nylon |
| Length | 30 inch |
| Max Working Pressure | 10 bar |
| Max Working Temp | 90 °C |
| Maximum Operating Temperature | 80 Deg. C |
| Micron Rating | 0.2 µm |
| Micron Ratings | 0.45 Micron |
| Outer Diameter | 110 mm |
| View in Hindi | ?????? ????????? ?????? ????? ????????? ?? ???, ???????? ????????: 0.45 ????????, ???????? ??????: 0.2 µm |
| GST | 24DFCPP1521K1ZM |
| Year of Establishment | 0 |
if you are interested, please fill the below details: