Price ?
22,000.00
?22,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220V |
| Phase | 3 PHASE |
| Voltage | 220V |
| Motor Power | 5 HP |
| Others: | |
| Application | Press |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Availability | In Stock |
| Brand | Polyhydron |
| Capacity | 35 LTR |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Standard |
| Electric Motor | 5 HP |
| Flow Rate | 12 LTR |
| I Deal In | New Only |
| Input Voltage | 415 V |
| Max Pressure | 180 BAR |
| Motor Phase | Three Phase |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Noise Level | NO |
| Oil Tank Capacity | 35 LTR |
| Power Source | Electric |
| Pump Type | GEAR PUMP |
| Steel Tank | YES |
| Suction Filter | 3/4'' |
| Tank Capacity | 50 L |
| Thickness | 3 MM |
| View in Hindi | ??????? ????? ?? ??? ???? 3 ???? / 5 ???? ??????? |
| Weight | 60 KG |
| Working Pressure | 180 BAR |
| GST | 24DFCPP1521K1ZM |
| Year of Establishment | 0 |
if you are interested, please fill the below details: