Price ?
10,000.00
?10,000.00
| General Details: | |
| Voltage | 415 V |
| Pump Type | Centrifugal Pump |
| Motor Horsepower | 3 HP |
| Motor Speed | 1000 RPM |
| Others: | |
| Application | Hydraulic Power Pack, Press Machine, Injection Moulding, Construction Equip, CNC Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Availability | In Stock |
| Brand | Crompton |
| Country of Origin | Made in India |
| Duty Type | S2 Short Time |
| Flow Rate | 70 LPM |
| I Deal In | New Only |
| Mounting Type | Foot Mount |
| Phase | Three Phase |
| Power Rating | 15 kW |
| Power Source | AC Powered |
| Pressure | 100 Bar |
| Speed | 1440 rpm |
| View in Hindi | ?????????? ??? ???? |
| GST | 24DFCPP1521K1ZM |
| Year of Establishment | 0 |
if you are interested, please fill the below details: