Price ?
7,800.00
?7,800.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Bore Diameter | 63 mm |
| Bore Size | 63 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Cushioning | Both End Cushion |
| Cylinder Type | Double Acting |
| Material | Cast Iron |
| Medium | Hydraulic Oil |
| Mounting Type | Clevis Mounted |
| Output Capacity | 100 ton/day |
| Pressure Rating | 210 bar |
| Rod Diameter | 40 mm |
| Rod End Type | Male Thread |
| Seal Material | Polyurethane |
| Stroke Length | 400 mm |
| View in Hindi | ??????? ?? ??? ?????????? ??????? |
| GST | 24DFCPP1521K1ZM |
| Year of Establishment | 0 |
if you are interested, please fill the below details: